WENTYLACJA I FILTRACJA POWIETRZA

WENTYLACJA I FILTRACJA POWIETRZA

Czyste powietrze w środowisku uprawowym to jeden z najważniejszych elementów. Zdrowie roślin uwarunkowane jest m.in. potrzebą optymalnej mieszanki tlenu i dwutlenku węgla. Oprócz tego obfitość plonów uzależniona jest od odpowiedniego środowiska, w którym się rozwijają. Należy im zatem zapewnić stosowną wilgotność oraz temperaturę. Wentylacja i filtracja powietrza do uprawy roślin są konieczne – bez cyrkulacji w pomieszczeniu uprawowym rośliny będą musiały zmierzyć się z różnymi niedogodnościami. Brak odpowiedniego napowietrzenia może skutkować utratą sprężystości, pojawiającymi się chorobami, a w najgorszym przypadku nekrozą.

W ELEKTROGROW znajdziesz duży wybór wentylatorów, których zadaniem jest pełna wymiana powietrza w pomieszczeniu. W zależności od zapotrzebowania, gabarytów i technologii wyróżnić można urządzenia: kanałowe, które często wykorzystuje się przy małych uprawach, kanałowo-promieniowe oraz najmocniejsze – radialne. Wszystkie wykorzystują filtry węglowe, przeciwzapachowe, które niwelują woń w pomieszczeniach uprawnych. W zależności od modelu różnią się ciśnieniem roboczym, płynnością obrotów oraz stopniem regulacji temperatury.

Dobór odpowiedniego wentylatora do danego pomieszczenia zdeterminowany jest przez objętość miejsca hodowli, którą wyliczymy, mnożąc szerokość, długość i wysokość, oraz wydajność wciąganego powietrza – minimum czterokrotność objętości pomieszczenia. Jest to niezwykle istotne założenie, ponieważ zbyt słabe urządzenie nie utrzyma odpowiedniego napowietrzenia plantacji.

Przodującymi firmami na rynku wentylatorów są Prima Klima oraz Can Fan, których produkty składają się na ofertę naszego sklepu.

na stronę
Pokazuje 1 - 10 z 198 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 198 elementów